Nejlepší truhlář Zlínského a Jihomoravského kraje studuje na SŠNO Bystřice pod Hostýnem

Dne 10. listopadu 2021 proběhlo v Masarykově střední škole Letovice regionální kolo celostátní soutěže učňů oboru Truhlář pro Zlínský a Jihomoravský kraj  vyhlašované Klastrem českých nábytkářů s názvem Mistrovství České republiky oboru Truhlář.

Nad regionálním kolem soutěže převzal záštitu zástupce Klastru českých nábytkářů Ing. Radim Gerbrich.

Devátého ročníku soutěže se zúčastnilo 22 nejschopnějších žáků oboru 33-56-H/01 Truhlář z 11 středních škol Jihomoravského a Zlínského kraje. Každá škola byla zastoupena dvěma žáky.

Úkolem soutěžících bylo zhotovit na základě výkresové dokumentace pouze s použitím ručního nářadí hlavolam z bukového dřeva. Hodnotícím  kritériem bylo zejména dodržení rozměrů podle výkresové dokumentace, provedení čistoty spojů, funkčnost výrobku, celkový vzhled a dodržování bezpečnosti práce.

Vítězem regionální kola soutěže učňů oboru Truhlář za Zlínský kraj byl vyhlášen  předsedou hodnotící komise Ing. Radimem Gerbrichem Martin Dědek ze Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem. Nejlepším truhlářem Jihomoravského kraje se stal Dominik Sabol z Masarykovy střední školy Letovice.

Absolutním vítězem soutěže za oba kraje s 93 body z možných 100 se stal Martin Dědek ze Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem.

Z tohoto regionálního kola postupuje nejlepší soutěžící Zlínského a Jihomoravského kraje do celostátního finálového kola, které se uskuteční na Výstavišti BVV Brno při konání mezinárodního veletrhu nábytku MOBITEX 2022.

Regionální kolo Mistrovství ČR v Letovicích mělo nejen soutěžní ráz, ale bylo přítomnými vnímáno jako oslava krásného, voňavého truhlářského řemesla, prostorem pro přátelské setkání, čerpání inspirace a sdílení zkušeností.

 

 

 

Ing. Bc. Olga Pastyříková                          

ředitelka SŠNO Bystřice pod Hostýnem

 

foto_1.jfif (JFIF 939x730px )

foto_2.jfif (JFIF 915x716px )

foto_3.jfif (JFIF 824x726px )