Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Domov mládeže

 

Aktuálně: Informace ke stravování a ubytování na Domově mládeže SŠNO ve školním roce 2023 - 2024 ke stažení zde (DOCX 16.24 kB)

 

Důležité:

Omluvy ubytovaných žáků na DM zasílejte na e-mail: omluvenkyDM-SSNO@seznam.cz

v nutném případě pište sms na mobil: 739 529 249

Při nástupu je nutností mít zřízeno inkaso ve prospěch účtu školní jídelny. Potvrzení o zřízení inkasa stáhnete zde (DOCX 51.27 kB), vytisknete a potvrďíte u své banky. Doporučený limit je 4500 Kč, číslo účtu jídelny: 837940 0207/0100. Pokud platbu provádíte bezhotovostním převodem, je třeba uvést JMÉNO ŽÁKA! 

 

Charakteristika Domova mládeže

 

Žáci SŠNO Bystřice pod Hostýnem, kteří nemohou denně dojíždět do školy, využívají možnosti ubytování na Domově mládeže. Areál se nachází na adrese: Mlýnská 1425 Bystřice pod Hostýnem a je situován 3 minuty od centra města, 2 minuty od hlavní budovy školy a jednu minutu od autobusového nádraží. Pokoje mají většinou společné sociální zařízení. Součástí Domova mládeže je klubovna, stolní tenis, posilovna, kuchyňky na každém podlaží a WIFI zóna v celé budově zdarma.

 

Domov mládeže je určen pouze pro žáky naší školy, kterým poskytujeme veškerý potřebný komfort. Ročníkoví vychovatelé zapojují žáky do mnoha kroužků a k relaxaci slouží také posilovna, stolní tenis, šipky, florbal a další. Poskytujeme zázemí projektům školy.

 

Domov mládeže poskytuje ubytování během pracovního týdne, přes víkend je uzavřený, odborný pedagogický personál je stále k dispozici. Vychovatelé dbají mimo jiné na to, aby změna v životě našich nejmladších žáků probíhala ve všech směrech bezproblémově. Žáci odjíždějí na víkendy, svátky a prázdniny domů. Provoz začíná v neděli od 18 hodin, v pátek končí v 15.30 hodin. Součástí areálu je také školní jídelna, kde se připravují všechny pokrmy těsně před podáváním z čerstvých surovin.

 

Ceník Domova mládeže:

1300,- Kč za měsíc na osobu v paušální sazbě. Vlastnictví osobního notebooku nebo PC je zpoplatněno částkou 50,-Kč na měsíc.

 

Aktuální zájmová činnost pro školní rok 2023/2024 na Domově mládeže:

 • Výtvarné a rukodělné práce (macramé, pletení, háčkování)
 • Moderní lettering
 • Dřevotvorba – tématické vypalování do dřeva
 • Společenské a deskové hry
 • Posilování jak pro chlapce, tak pro dívky
 • Debatní kroužky
 • Stolní tenis
 • Zdravověda
 • Doučování (výpomoc s přípravou do technických předmětů)

 

Plánované turnaje:

 • Fotbalové a florbalové turnaje
 • Stolní tenis
 • Silová páka
 • Stolní fotbálek
 • Turnaje v deskových hrách
 • Vědomostní soutěže

 

Plánované jsou besedy vedené s Policií ČR (Kriminalita adolescentů, internetová bezpečnost), také s Městskou policií Bystřice pod Hostýnem. Mnohé další aktivity vyplynou ze zájmů ubytovaných žáků a jsou realizovány dle aktuální situace a podmínek na Domově mládeže a v jeho okolí. Další volnočasové aktivity nabízí škola a také školní dílny pod vedením odborných a uměleckých pedagogů.

 

Ubytování pro veřejnost:

Ubytování pro veřejnost nabízíme na domově mládeže pro skupiny a převážně v období školních prázdnin v rámci doplňkové činnosti ve 2 - 3 lůžkových pokojích, kapacita 109 míst, k dispozici parkoviště.

Informace: Jindřiška Kryštofová, tel: +420 739 529 249, email: krystofova@ssno.cz

 

Adresa Domova mládeže SŠNO Bystřice pod Hostýnem:

Mlýnská 1425

768 61 Bystřice pod Hostýnem

Tel.: +420 739 529 249 E-mail: krystofova@ssno.cz

 

Přednostně budou ubytováni žáci z nejvzdálenějšího místa bydliště.

V případě volné kapacity bude vyhověno i ostatním žákům.

 

 

Ing. Bc. Olga Pastyříková

ředitelka školy

 

V Bystřici pod Hostýnem dne 28. 8. 2023

 

Režim dne na Domově mládeže zde (DOCX 30.14 kB)

Vnitřní řád Domova mládeže zde (DOC 169.00 kB)

Přihláška na Domov mládeže zde (DOC 54.00 kB)

Odhláška z ubytování na Domově mládeže zde (DOCX 31.71 kB)

Potvrzení o zřízení inkasní platby 4500 Kč za ubytování a stravování pro žáky ubytované na DM  - potvrzení ke stažení (DOCX 51.23 kB)

 

27.5.2024

Minigolf na rozloučenou se školním rokem (PDF 454.61 kB)

23.5.2024

Nastalo období řízených praxí, učení trochu polevilo a tak jsme si užili pár dní hraním. Naučili jsme se nové karetní hry, zahráli jsme si pár deskovek a po dlouhé době si i pinkli ping pong. Přišli jsme na jiné myšlenky, trochu jsme se odreagovali od učení, ale hlavně jsme se hodně nasmáli.

17.5.2024

V pondělí dne 13. 5. 2024 od 16:30 do 20:00 hodin se vybraní žáci našeho domova mládeže společně s vychovatelkami p. Vahalovou a p. Kryštofovou zúčastnili přátelského setkání s žáky a vychovatelkami domova mládeže ve Frenštátě p./R. Cílem této akce nebylo jen přátelské setkání, ale hlavně výměna a sdílení zkušeností žáků a pedagogů z obou domovů. Ihned po příjezdu, seznámení a vzájemném rozdání dárečků (drobných milých pozorností), na nás čekala výborná večeře: řízek s bramborami a rajčatovým salátem. Měli jsme možnost nahlédnout do pokojů žáků, do společenských místností, jídelny, kuchyňky a také do posilovny. Poté byl pro žáky připraven program. Program nachystali přímo žáci z frenštátského DM a aktivity byly především sportovnějšího rázu. Žáci si společně zahráli stolní fotbal, měli možnost posilování v posilovně a absolvovali společnou vycházku do centra města a místního okolí. Dále se vedla diskuse a rozhovory ve společenské místnosti, kde bylo nachystáno i drobné občerstvení. Velice se nám toto setkání líbilo a těšíme se v červnu na návštěvu žáků z DM z Frenštátu u nás na domově.

7.5.2024

Workshop vedly psycholožky: Mgr. Barbora Kryštofová + Bc. Kristýna Zachová


Zobrazit více