Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Život v závislosti - přednáška na DM

„Život v závislosti“ Roman Povala – přednáška na DM

 

Středeční podvečer 22. března 2023 patřil na Domově mládeže v prostorách jídelny přednášce Romana Povaly s názvem „Život v závislosti, cesta tam a zpět“.

Roman Povala, rodák z Havířova, je v současné době kazatel v Rožnově pod Radhoštěm a zároveň otec dvou dětí. Roman je ale také člověk, který pomáhá druhým nalézt svůj smysl života a uvědomit si morální hodnoty, které chtějí žít. Je to, ale také člověk, který prošel závislostí na drogách, ale především ten, co se z této závislosti úspěšně vymanil a již 26 let žije běžný a spořádaný život.

Během přednášky, kdy Roman, vyprávěl svůj životní příběh, byla cítit v sále velmi milá atmosféra důvěry. I Ti největší drsňáci nevěřili svým očím ani uším, pozorně naslouchali a zapojovali se do diskuse. Roman dokázal během chvíle upoutat a vtáhnout do děje všechny zúčastněné žáky. Odvyprávěl několik skutečných, dramatických příběhů, a to i svých kamarádů, kteří již nežijí. Seznámil žáky, jak drogy působí na lidskou psychiku, jak můžou zničit člověka, celou jejich rodinu, přátele, všechny sny, cíle a celkově život. Jeho srdečnost, bodrost a laskavost se nesla po celou dobu přednášky.

Velký dík patří panu Josefu Adamcovi, mistrovi odborného výcviku, který nám Romana Povalu na Domov mládeže přivedl a zajistil uskutečnění přednášky.

Roman Povala se dokázal dotknout mnoha mladých srdcí a věděl přesně, jak je oslovit.

Bylo velmi důležité a potřebné, že tyto informace studenti slyšeli od muže, který poznal sám na sobě, co to je drogová závislost a že někdy stačí pouze ta první dávka, která odstartuje velkou zkázu.

 

Jindřiška Kryštofová, vychovatelka DM