Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Školní rok 2021-2022

23.6.2022

Už tradičně se naše škola účastní soutěže o nejlepší a nejoriginálnější plavidlo v rámci festivalu Holešovská Regata. V letošním 10. ročníku se náš „Trojský kůň“ stal absolutním vítězem a navíc jsme uhájili prvenství za střední školy.

19.5.2022

V sobotu 14. května 2022 se naše škola účastnila slavnostního otevírání muzea Kroměřížska v Rymicích. Pro návštěvníky byl vytvořen bohatý kulturní program. Naše škola měla v areálu muzea připravenou prezentaci školy i s malou dílničkou, kde si mohly děti pod našim vedením vytvořit jednoduché dřevěné výrobky. Konkrétně dřevěného robota a klíčenku se svým jménem. Po celou dobu konání akce se z přícházejících návštěvníků okolo nás tvořil hlouček rodičů a dětí, které trpělivě čekaly, až se dostanou na řadu  a z naší pomocí si dokážou vyrobit výrobek ze dřeva. Některé děti přišly s prosbou, za si mohou vyrobit ještě 1. výrobek pro své sourozence. Velmi mne těšil zájem dětí a viditelná radost v očích, že si vytvořily svůj vlastní výrobek. Rodiče se také  informovali o možnostech studia na naší škole. Chci také poděkovat studentům 1. ročníku Davidovi Blaťákovi a Jakubovi Šiškovi za aktivní prezentaci. Zpětně hodnotím tuto akci školy za velmi zdařilou. 

17.5.2022

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 byly realizovány besedy ve spolupráci s organizací AGARTA.   Tato společnost se zaměřuje na pomoc lidem v krizi související s užíváním drog a jiných závislostí, které mají negativní dopad na jednotlivce či jeho okolí. Akce se uskutečnila v rámci minimálního preventivního programu v oblasti primární prevence žáků. Besedy na téma: „Závislost tady a teď „ se zúčastnili žáci prvních ročníků maturitního  i nematuritního studia.

31.3.2022

Zpráva o soutěži matematický klokan zde (PDF 44.51 kB)

24.3.2022

Ve středu 9. března proběhlo další setkání se studenty na domově mládeže. Tentokrát jsme se dotkli velmi citlivého tématu: „O sexu a vztazích - jinak“. Paní Mgr. Vaneta Zvoníčková s posluchači v odlehčeném duchu probrala snad vše, co se této problematiky dotýká. Mluvila nejen o tom kdy začít budovat partnerský a sexuální vztah, ale také jak jej rozvíjet a udržet, nebo jak řešit konflikty a neshody. Také hovořila o důležitosti přijmutí sebe sama, nebo že pro pochopení chování a způsobu myšlení svého partnera musíme poznat jeho temperament. Pro odlehčení situace tohoto náročného tématu paní lektorka jednotlivá témata  prokládala vtipnými videi a na závěr zodpověděla dotazy studentů.                      

15.3.2022

V úterý 8. března 2022 se konalo školní kolo soutěže v konverzaci v anglickém jazyce, jehož vítěz Lukáš Vincker ze třídy S2 postupuje do okresního kola v Kroměříži. Těsně za vítězem skončil na 2. místě student třídy DN2 Štěpán Vrečka a 3. místo obsadila Andrea Nováková ze třídy TH3 Děkujeme všem za účast a skvělé výkony a přejeme vítězi hodně úspěchů v dalším kole GOOD LUCK!

1.3.2022

Leták k dispozici zde. (PDF 468.04 kB)

28.2.2022

Ve středu 23. února proběhla na internátu naší školy beseda s Romanem Povalou na téma “Život v závislosti”. Roman vedl setkání s našimi žáky velmi neformálně a brzy si je získal svojí otevřeností a přímými odpověďmi na jejich otázky. Během bezmála dvou hodin dokázal velmi živě popsat život v drogové závislosti a také jasně zmínit veškerá rizika, hlavně to, že cesta zpět do normálního života je velmi těžká.

17.2.2022

Leták k dispozici zde (PDF 118.34 kB)


Zobrazit více