Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Školní rok 2021-2022

8.6.2022

V pátek 27. 5. 2022 proběhlo v Egyptském sále bystřického zámku slavnostní předávání vysvědčení o „zkoušce z dospělosti“ úspěšným absolventům studijních oborů SŠNO Bystřice pod Hostýnem. Za přítomnosti jejich rodičů a přátel převzalo z rukou ředitelky školy maturitní vysvědčení 15 nových absolventů oborů Nábytkářská a dřevařská výroba a Uměleckořemeslné zpracování dřeva. Gratulujeme!

10.6.2022

https://www.zkola.cz/kraj-ocenil-zakyne-a-zaky-za-jejich-mimoradne-uspechy/

20.7.2022

Dne 21. 6. proběhlo na Střední škole nábytkářské a obchodní hodnocení soutěže s názvem 2nd Round od zástupců firmy Ton a.s. Soutěže se zúčastnilo 9 žáků z prvního a druhého ročníku oboru Design interiéru s cca 18-ti výrobky. Záměrem soutěže bylo zhotovit funkční předmět určený do interiéru moderního bytu a to při maximálním využití odpadového materiálu, který vzniká při výrobě sedacího nábytku v Ton a. s.

20.6.2022

V pondělí 13.června byly do kostela přivezeny první čtyři lavice (z celkových osmi nebo deseti) vyrobené ve Střední škole nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem. Dokončení zakázky (nejdřívější možné) je plánováno na prosinec tohoto roku, dovýroba páté řady na termín ještě o něco pozdější.

29.6.2022

Školní výlet 1. ročníku obou maturitních oborů byl zaměřen sportovně. Úternímu poznávacímu výletu po okolí Bystřice a Chvalčova předcházel dlouho očekávaný turnaj v bowlingu. Vítězným týmem se stali Perníci, kteří těsně porazili Brumíky, jako třetí se umístil tým s názvem Kulaté kostičky. V jednotlivcích si zkušení hráči vedli velmi dobře, ale ani bowlingoví nováčci se nenechali zahanbit, postupně se zlepšovali a dosáhli velmi slušných výsledků. Těší nás, že tímto vznikla pěkná tradice a v příštím roce se zapojí více tříd.

23.6.2022

Už tradičně se naše škola účastní soutěže o nejlepší a nejoriginálnější plavidlo v rámci festivalu Holešovská Regata. V letošním 10. ročníku se náš „Trojský kůň“ stal absolutním vítězem a navíc jsme uhájili prvenství za střední školy.

19.5.2022

V sobotu 14. května 2022 se naše škola účastnila slavnostního otevírání muzea Kroměřížska v Rymicích. Pro návštěvníky byl vytvořen bohatý kulturní program. Naše škola měla v areálu muzea připravenou prezentaci školy i s malou dílničkou, kde si mohly děti pod našim vedením vytvořit jednoduché dřevěné výrobky. Konkrétně dřevěného robota a klíčenku se svým jménem. Po celou dobu konání akce se z přícházejících návštěvníků okolo nás tvořil hlouček rodičů a dětí, které trpělivě čekaly, až se dostanou na řadu  a z naší pomocí si dokážou vyrobit výrobek ze dřeva. Některé děti přišly s prosbou, za si mohou vyrobit ještě 1. výrobek pro své sourozence. Velmi mne těšil zájem dětí a viditelná radost v očích, že si vytvořily svůj vlastní výrobek. Rodiče se také  informovali o možnostech studia na naší škole. Chci také poděkovat studentům 1. ročníku Davidovi Blaťákovi a Jakubovi Šiškovi za aktivní prezentaci. Zpětně hodnotím tuto akci školy za velmi zdařilou. 

17.5.2022

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 byly realizovány besedy ve spolupráci s organizací AGARTA.   Tato společnost se zaměřuje na pomoc lidem v krizi související s užíváním drog a jiných závislostí, které mají negativní dopad na jednotlivce či jeho okolí. Akce se uskutečnila v rámci minimálního preventivního programu v oblasti primární prevence žáků. Besedy na téma: „Závislost tady a teď „ se zúčastnili žáci prvních ročníků maturitního  i nematuritního studia.

31.3.2022

Zpráva o soutěži matematický klokan zde (PDF 44.51 kB)

24.3.2022

Ve středu 9. března proběhlo další setkání se studenty na domově mládeže. Tentokrát jsme se dotkli velmi citlivého tématu: „O sexu a vztazích - jinak“. Paní Mgr. Vaneta Zvoníčková s posluchači v odlehčeném duchu probrala snad vše, co se této problematiky dotýká. Mluvila nejen o tom kdy začít budovat partnerský a sexuální vztah, ale také jak jej rozvíjet a udržet, nebo jak řešit konflikty a neshody. Také hovořila o důležitosti přijmutí sebe sama, nebo že pro pochopení chování a způsobu myšlení svého partnera musíme poznat jeho temperament. Pro odlehčení situace tohoto náročného tématu paní lektorka jednotlivá témata  prokládala vtipnými videi a na závěr zodpověděla dotazy studentů.                      


Zobrazit více