Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Řezbáři v Přílepích

 

Žáci a učitelé SŠNO Bystřice pod Hostýnem opět předvedli veřejnosti svůj um.

Ve dnech 10.–11.7.2021 pořádal Spolek Přílepy - náš domov v areálu zámeckého parku již tradiční 3. ročník sympozia „Řezbáři v Přílepích“. Celým parkem zněl zvuk motorových pil, údery dlátek a vše doprovázela vůně dřeva.
Nebylo to poprvé, kdy žáci a učitelé SŠNO Bystřice pod Hostýnem tvořili na tomto krásném místě.
„Na předcházejících setkáních jsme vyráběli prvky do parku nebo jen tak volně vyřezávali. Tentokrát nás organizátoři požádali o malý betlém, jen Marie, Josef a Ježíšek a nějaká zvířátka, víc se toho v tak krátkém čase ani stihnout nedalo. Z fotodokumentace můžete posoudit, jak jsme se úkolu zhostili. V pátek jsme řezali ještě mimo program, abychom práci stihli, a už tehdy se tam objevovali první zvědavci a vládla skvělá atmosféra. Sobota nám nabídla luxusní počasí a od samého začátku zájem spousty lidí. Neděle zas tak přívětivá nebyla a přišla na nás s deštěm, přesto jsme dílo, i díky skvěle připravenému zázemí, dokončili. Dokonce jsme stihli i malou dílničku pro děti. Při loučení už vznikla domluva na řezbování v příštím roce, pravděpodobně budeme pokračovat v betlému. Musím říct, že se těším, je to jedna z nejpovedenějších akcí, kam se asi budeme vracet ještě mnohokrát, bez ohledu na vlastní volný čas.
A jestli jste na nás zvědaví, přijděte se podívat třetí týden v září na naši školní akci do Bystřice pod Hostýnem“ okomentoval Radek Pluháček – učitel odborného výcviku.