Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nová spolupráce SŠNO Bystřice pod Hostýnem – ZŠ Koryčany

Na svatého Martina 11. listopadu jsme byli pozváni na základní školu do Koryčan. Měli jsme prezentovat naši střední školu žákům 8 a 9 ročníků. Ujal se nás, jako hlavní průvodce a organizátor tohoto projektu,  pan ředitel Mgr. Vlastimil Jansa. Byli jsme velmi mile překvapeni vstřícností a vřelým přijetím. Po prohlídce školy jsme šli do zrekonstruované učebny školních dílen. Tato učebna byla vybavena na profesionální úrovni. Učebna byla rozdělena na sekci dřevo a kovoobrábění. Dokonce jsme viděli i strojní vybavení na obrábění dřeva a kovu.  Měli jsme připravenou prezentaci na promítací plátno a také praktickou ukázku výrobku. Žáci si sami pod vedením našich studentů mohli prakticky vyzkoušet práci s dřevěným materiálem. Konkrétně si vyřezbovali misku a klíčenku. Bylo velmi milé pozorovat pracovní zapálení žáků 8. a 9. ročníků. Pan ředitel si prováděl fotodokumentaci a byl také velmi mile potěšen, jak mají žáci veliký zájmem o praktickou činnost. Pana ředitele i přítomné pedagogy velmi  upoutala prezentace naší školy a mají zájem navštívit se svými žáky naši školu a školní dílny. Zpětně hodnotím tuto propagaci za velmi zdařilou a myslím si, že jsme vybudovali velmi slušné základy na budoucí spolupráci našich škol. Vedení této základní školy pochopilo důležitost a smysluplnost vzdělávání v praktických oborech v návaznosti na vzdělávání na středních školách.

 

Pavel Blažek

učitel odborného výcviku

pb110084_kopie.jpg (JPG 1024x768px )

pb110086_kopie.jpg (JPG 1024x768px )

pb110105.jpg (JPG 1024x768px )