Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Život v závislosti

Ve středu 23. února proběhla na internátu naší školy beseda s Romanem Povalou na téma “Život v závislosti”. Roman vedl setkání s našimi žáky velmi neformálně a brzy si je získal svojí otevřeností a přímými odpověďmi na jejich otázky. Během bezmála dvou hodin dokázal velmi živě popsat život v drogové závislosti a také jasně zmínit veškerá rizika, hlavně to, že cesta zpět do normálního života je velmi těžká.

 

Jeden z posluchačů popsal setkání takto:

 

Beseda o podceňovaném tématu, který se vyskytuje u dospělých i mladých, a přece si s ním nevíme rady. Mluvíme o drogách, alkoholu a dalších návykových látkách, o kterých si můžeme myslet, že jsou od nás vzdáleny a nehrozí nám, i přesto jsou tu případy, kdy jsme ve styku s těmito látkami, které zprvu nevypadají nebezpečně, ale obratem nás dokážou polapit a vtáhnout do světa euforie i deprese a pocitu marnosti.

V tomhle tématu nás provázel Roman Povala, jeden ze současných kazatelů Apoštolské církve, který si v mládí prošel těžkou životní zkouškou spojenou s návykovými látkami, a díky svému okolí a také velkému zázraku, se dokázal navrátit do zdravého života.