Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Festival dřeva

FESTIVAL DŘEVA/ DEN V LESE „LESY PRO ŽIVOT“

 

Festival dřeva je vzdělávací akce pro děti, rodiče a širokou veřejnost. Děti si v rámci programu festivalu dřeva ověřují své znalosti o přírodě, lese a dřevu jako surovině budoucnosti. Dozvídají se další zajímavosti a nové poznatky díky demonstrativním ukázkám.

Cílem Festivalu dřeva je přivést širokou veřejnost a zejména nejmladší generaci k zájmu o les a přírodu jako součást prostředí, ve kterém žijí. Festival dřeva má několik vzájemně se doplňujících základních částí. Společnou a jednotící myšlenkou Festivalu dřeva je ukázat dřevo ve všech jeho podobách. Poučnou formou informovat veřejnost o lese, přírodě a přírodních materiálech v životě člověka a seznámit účastníky se zpracováním dřeva starými technikami – ukázky starých řemesel.

Společnost BUVi Promotion s.r.o., pořádala v Bělském lese v rámci Festivalu dřeva DŘEVĚNOU AKADEMII V. Tento vzdělávací projekt byl organizovaný pro širokou veřejnost všech věkových skupin, především však pro děti a mládež, formou praktických workshopů, poznávacích soutěží a výstavy prací žáků jednotlivých oborů. Na propagačních banerech se mohli návštěvníci festivalu seznámit také s učebním programem naší školy. Jako aktivitu měla naše škola pro návštěvníky připravené 3 aktivity.

1) Vyrobit si dřevěného ježka

2) Smontovat dřevěného robota

3) Zkompletovat dřevěnou píšťalku

 

sepsal Ing. Bc. Radim Marušák