Cookie Consent by Free Privacy Policy website

9. ročník bystřického dřevosochání

9. ročník bystřického dřevosochání

Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem se v rámci svých aktivit zapojuje do celé řady nejrůznějších akcí a jednu hned na začátku školního roku sama pořádá. Konkrétně se jedná o řezbářské sympozium, jehož devátý ročník se konal od 19. do 23. září 2022.

Po celý týden měli návštěvníci možnost vidět, jak vznikají velké dřevěné sochy i menší reliéfní řezby. Hlavním motivem letošního sympozia byla výroba betlému pro Matici svatohostýnskou, na který dodaly dříví Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

Tímto sympoziem jsme chtěli především vyzdvihnout, podtrhnout a přiblížit široké veřejnosti krásu našeho řemesla – práce se dřevem, které se na naší škole vyučuje již 69 let. Dobří řemeslníci jsou dnes cenní jako voda v poušti a kdo svému řemeslu rozumí, obstojí i v těžkých časech.

Poděkování patří nejen všem zúčastněným žákům a učitelům, ale i ostatním zaměstnancům školy poskytujícím zázemí pro takto rozsáhlou akci. V neposlední řadě se sluší poděkovat za významnou podporu sponzorům, kterými byli: město Bystřice pod Hostýnem, obec Chvalčov, Lesy České republiky s.p., TON a.s., Trachea a.s., Vydona s.r.o., Fibocolor s.r.o., Technik nářadí Petr Štěpáník, Eurooil a Matice svatohostýnská.

Těšíme se s vámi na shledanou na příštím 10. ročníku bystřického dřevosochání 2023, který bude součástí oslav 70. výročí existence školy.

 

Ing. Bc. Olga Pastyříková

Ředitelka školy