Cookie Consent by Free Privacy Policy website

EXKURZE DO ITÁLIE

Dne 31. října jsme v brzkých ranních hodinách společně odjížděli na odborné exkurze do výrobních firem v Itálii.

První zastávka byla k menší vyhlídce vysoké 24 metrů pod názvem Sonnenturm Kärnten v Rakousku.

Nachází se u dálnice s nádherným výhledem na sever a jih na údolí Lavant za pěkného počasí.

V poledních hodinách jsme se dostavili do 1. firmy s názvem Metal World, kde se vyrábějí dřevoobráběcí nástroje.

Další cesta byla v městečku Palmanova (historické opevněné město – největší pevnost svého času v Evropě). Následovala zastávka v historickém městě Aqualeia, druhé nejvýznamnější město po Římu v Římské republice, vlastní jedno z největších a nejstarších katolických kostelů na světě.

Večer jsme přijeli do přímořského letoviska Lignano Sabbiadoro a ubytovali se na hotelu

Druhý den jsme hned po snídani vyrazili na celodenní návštěvu do Benátek, kde probíhal známý umělecký festival Bienále. Poté jsme si prošli Benátky a následovalo osobní volno. V podvečerních hodinách jsme odjeli lodí k autobusovému parkovišti a následovala delší cesta do největšího lázeňského a přímořského letoviska v Itálii Rimini.

Následující ráno po snídani jsme měli možnost vyrazit k nedaleké pláži. Později následovala odborná exkurze v koncernu SCM (2. největší výrobce dřevoobráběcích strojů na světě – 12% celosvětové produkce). Seznámili jsme se s výrobou a funkcí obráběcích center dělících a formátovacích pil a brusek na dřevo, jejich samotnou výrobou a montáží. Vše, co se zde vyrábí je převedeno do digitální podoby a většina strojů se ovládá už přes tablety. Odpoledne jsme se přemístili do 2. nejmenšího evropského státu – San Marino. Zde jsme si s průvodcem krátce prošli památky a poté jsme měli osobní volno pro prohlídku dalších zajímavých míst, případně nákupu suvenýrů. Večer návrat do Rimini na stejné ubytování a osobní volno.

Další den jsme ráno po snídani odjeli do Florencie. Po společné prohlídce města s průvodcem jsme měli dostatek času na osobní volno. Po bezpečnostní přestávce jsme v nočních hodinách odjeli do dalšího zajímavého města a to Bologně. Zde prohlídka osvětleného města a návrat do ČR.

Po cestě do ČR jsme měli krátkou prohlídku Vídně, ale z důvodu velmi špatného počasí jsme ji měli jen z autobusu, potom následovalo krátké osobní volno v obchodním centru. Potom už návrat do Holešova, Bystřice pod Hostýnem a Zlína v odpoledních hodinách.

 

Za celý kolektiv zpracovali: Barbora Řeháčková a Kateřina Vičarová