Cookie Consent by Free Privacy Policy website

REGIONÁLNÍ KOLO SŠNO BpH 8.12.2022

REGIONÁLNÍ KOLO SOUTĚŽE MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY OBORU TRUHLÁŘ

 

Další úspěch žáků SŠNO Bystřice pod Hostýnem

 

Dne 8. prosince 2022 hostila Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem regionální kolo celostátní soutěže odborných dovedností, vyhlašované Klastrem českých nábytkářů, s názvem Mistrovství České republiky oboru Truhlář.

Desátého ročníku soutěže se zúčastnilo 22 nejschopnějších žáků oboru 33-56-H/01 Truhlář z 11 středních škol Zlínského a Jihomoravského kraje za doprovodu svých učitelů odborného výcviku.

Své odborné a řemeslné znalosti a dovednosti poměřili žáci středních škol SŠDO Moravský Krumlov, ISŠ Slavkov u Brna, SOU a SOŠ, SČMSD Znojmo s.r.o., ISŠ Hodonín, SŠSŘ Brno-Bosonohy, Masarykova SŠ Letovice, Střední škola polytechnická Brno, SOU tradičních řemesel a VOŠ Brno s.r.o., SPŠS Valašské Meziříčí, SOŠ a Gymnázium Staré Město a naší školy – SŠNO Bystřice pod Hostýnem.

Úkolem soutěžících bylo zhotovit na základě výkresové dokumentace s použitím ručního nářadí odpočinkovou lavici. Na zhotovení výrobku byla stanovena pětihodinová časová dotace.

Soutěžní výrobky hodnotila odborná porota, která rozhodně neměla lehkou úlohu při hodnocení, ve složení:

PhDr. Dagmar Koudelková - předseda poroty delegovaná Klastrem českých nábytkářů

Ing. Rostilav Kahaja – TON a.s. Bystřice pod Hostýnem

Ing. Tadeáš Měrka - CZECH PLYWOOD s. r. o.

Vladimír Petřík – LENA NÁBYTEK s.r.o.

Porota hodnotila výrobky zejména z hlediska dodržení rozměrů dle výkresové dokumentace, provedení čistoty spojů, celkového vzhledu výrobku, funkčnost výrobku a dodržování bezpečnosti práce.

Po zahájení soutěže ředitelkou školy Ing. Bc. Olgou Pastyříkovou žáci od prvních okamžiků přistoupili k zadané práci zodpovědně a bylo naprosto jasné, že týmy jsou skvěle připravené a konkurence je velká. Pro učitele ze všech zúčastněných škol byl připraven bohatý doprovodný program.

Výsledky soutěže podle jednotlivých krajů:

Zlínský kraj

  1. Martin Dědek ze SŠNO Bystřice pod Hostýnem
  2. Matěj Juchelka ze SŠNO Bystřice pod Hostýnem
  3. Tadeáš Lysoněk ze SOŠ a Gymnázia Staré Město

Jihomoravský kraj

  1. Dominik Sabol z Masarykovy střední školy Letovice
  2. Jakub Mühlhansl ze SŠSŘ Brno-Bosonohy
  3. Martin Šedivý z Masarykovy střední školy Letovice

Absolutním vítězem soutěže s 92 body ze 100 možných se stal Dominik Sabol z Masarykovy střední školy Letovice.

Z tohoto regionálního kola postupuje nejlepší soutěžící Zlínského a Jihomoravského kraje do celostátního finálového kola Mistrovství ČR, které se uskuteční v dubnu na Výstavišti BVV Brno při konání mezinárodního veletrhu nábytku MOBITEX 2023.

Vítězům byly zástupcem poroty PhDr. Dagmar Koudelkovou a místostarostou města Bystřice pod Hostýnem Martinem Burdíkem předány hodnotné ceny.

Všichni členové poroty spolu s ředitelkou školy Ing. Bc. Olgou Pastyříkovou všem soutěžícím srdečně poděkovali za účast v soutěži, ocenili práci učitelů, kteří umí vychovat nastávající truhláře, jež jsou vynikající ve svém oboru a obstojí v tvrdé konkurenci a vyslovili uznání nad vysokou úrovní celé soutěže. Jednalo se o skutečný svátek dřeva a řemesla. Bylo milé sledovat nadšení a řemeslný talent mladých budoucích truhlářů.

 

 

Ing. Bc. Olga Pastyříková

Ředitelka SŠNO Bystřice pod Hostýnem