Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Designblok 2023

DESIGNBLOK - PRAHA - 5.10.2023

 

Jako již tradičně, vyrazili i letos naši studenti Designu interiérů na největší designérkou událost roku v České republice a to na pražský Designblok. Designblok je největší designérský festival v České republice a letos opět otevřel své brány jak pro laickou, tak pro odbornou veřejnost. A my jsme u toho nemohli chybět.

Poskytuje kreativní, profesní a byznysovou platformu, v jejímž rámci se setkávají designéři a firmy s odbornou veřejností, dodavateli i cílovými zákazníky. Přehlídku novinek doplňuje bohatý doprovodný program v podobě přednášek a diskuzí, oborových setkání, módních přehlídek a dalších speciálních událostí poskytujících prostor pro networking a vzájemnou inspiraci.Designblok každoročně navštíví na 40 000 lidí z řad designérů, kurátorů, nákupčích, architektů, interiérových designérů, novinářů a milovníků designu.

Akce se konala ve velkorysém industriálním prostředí Veletržního paláce což je největší výstavní protor Národní galerie Prha. Designblok se letos zaměřil na téma "Inspirace a Inovace," a dále na aktuální společenská témata i mezinárodní trendy.

Jednou z hlavních myšlenek bylo zdůraznění toho, jaký vliv má design na naše každodenní životy. Viděli jsme kreativní nápady na moderní nábytek, osvětlení a dekorace, které nám ukázaly, že každodenní předměty mohou být nejen funkční, ale také esteticky působivé.

Designblok 2023 byl nejenom místem k prozkoumání současného designu, ale také k inspiraci pro budoucnost. Studenti naší školy, kteří tuto událost navštívili, zde mohli najít motivaci a nápady pro své vlastní projekty a budoucí kariéru v oblasti designu.

 

Ing. Ondřej Dočkal, Mgr. Bc. Valterová Kateřina, DiS.