Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Regionální kolo Mistrovství ČR v oboru truhlář

Regionální kolo Mistrovství ČR oboru Truhlář - Integrovaná střední škola Slavkov u Brna 22. 11. 2023

 

Dne 22. listopadu 2023 proběhlo na Integrované střední škole Slavkov u Brna, příspěvková organizace, Tyršova 479, 684 01 Slavkov u Brna. Regionální kolo soutěže odborných dovedností, vyhlašované Klastrem českých nábytkářů, s názvem Mistrovství České republiky oboru Truhlář.

Jedenáctého ročníku soutěže se zúčastnilo 22 nejschopnějších žáků oboru 33-56-H/01 Truhlář z 11 středních škol Jihomoravského a Zlínského kraje za doprovodu svých učitelů odborného výcviku.

Záštitu nad soutěží převzali:

Hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich. Ředitel Okresní hospodářské komory Jiří Pinkas, DiS. Starosta města Slavkov u Brna Bc. Michal Boudný

Úkolem soutěžících bylo zhotovit na základě výkresové dokumentace pouze s použitím ručního nářadí zásuvku ze smrkového dřeva. Výkony soutěžících hodnotila odborná porota v čele s předsedou jmenovaným Klastrem českých nábytkářů. Hodnotícím kritériem bylo zejména dodržení rozměrů podle výkresové dokumentace, provedení čistoty spojů, funkčnost výrobku, celkový vzhled a dodržování bezpečnosti práce.

Absolutním vítězem soutěže s 91 body z možných 100 se stal Jáchym Karbula z Integrované střední škole Slavkov u Brna.

Regionální kolo Mistrovství ČR na Integrované střední škole Slavkov u Brna mělo nejen soutěžní ráz, ale bylo přítomnými vnímáno jako oslava krásného, voňavého truhlářského řemesla, prostorem pro přátelské setkání, čerpání inspirace a sdílení zkušeností.

Naši dva truhláři získali 8. a 10. místo, což v tak velké konkurenci pokládáme za velký úspěch a děkujeme Martinu Juruškovi a Václavu Chovancovi za vzornou reprezentaci školy.

 

Ze soutěže (JPG 1308x801px )