Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Edubus

Edubus

Dne 20 listopadu 2023 naši školu navštívila mobilní polytechnická laboratoř s názvem EDUbus.

Naší žáci si během návštěvy EDUbusu mohli vyzkoušet tři dopolední programy:

  • Programování MICRO: BIT
  • Cloud a dotyková zařízení,
  • Měřící zařízení ve výuce a virtuální realitu a  různé Smart aplikace

Program už se účastnily  třídy S4, S2  a DN2.

 

Co je to EDUbus?

EDUbus je MOBILNÍ POLYTECHNICKÁ LABORATOŘ PRO ŠKOLY

Ojedinělý vzdělávací projekt, který umožňuje popularizaci polytechnických oborů pomocí aktivizujících výukových metod, moderních technologií a atraktivního prostředí.

 

Co je cílem?

Motivovat učitele vyzkoušet si nové technologie a postupy. V ukázkových hodinách žáci pracují s moderními technologiemi. Učitelé své žáky sledují a při následném semináři si vše sami mohou vyzkoušet.

EDUbus má připraven program pro základní a střední školy. Dále program pro rodiče s dětmi a zájemce z řad dospělých s možností vyzkoušet si práci v mobilní učebně. EDUbus ukazuje praktičnost a smysluplnost polytechnického vzdělávání, což v důsledku může vést k vyšší motivaci dětí pro studium technických či přírodních věd. Pro učitele připravuje praktické semináře a dílny.

EDUbus je k dispozici školám, obcím, zřizovatelům. Dopolední program je určen pro školy, odpolední pro učitele. Dostupnost je jedním z klíčových parametrů projektu. Umožňuje nám oslovit nejen žáky velkých měst, ale také menších obcí.

 

Programy pro střední školy

EDUbus před středoškoláky klade v rámci programů otázky a úkoly k jejichž zodpovězení musí použít hlavu, ruce a své zkušenosti. Sleduje zjednodušenou linii:

 

PROBLÉM – HYPOTÉZA – NÁVRH ŘEŠENÍ – REALIZACE – ZPRACOVÁNÍ VÝSLEDKŮ

Cílem je ukázat, že v současném světě sice budeme většinou pouze uživateli techniky a konzumenty informací, ale je důležité mít představu o základních procesech a principech, na kterých náš svět stojí a které jsou v polytechnice využívány.

Po realizaci návštěvy EDUbusu je možné si žádat o dotaci na konkrétní projekt ve výši finančních prostředků až 250 000,- kč s DPH. Naše škola tuto možnost využila a zakoupila v této hodnotě ruční elektrické nářadí a mobilní vysavače od firmy FESTOOL a vytvořila tak 4 mobilní pracoviště určené primárně k broušení povrchu dřeva

Mnohokrát děkujeme teamu EDUbusu za návštěvu na naší škole bylo to velmi přínosné setkání pro žáky i pro učitele.

 

edubus.jpg (JPG 1385x1052px )