Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Exkurze Hranipex

Žáci tříd DN4.n a DN2.n se dne 28. 2. 2024 zúčastnili celodenní exkurze do firmy HRANIPEX Czech Republic, k. s., se sídlem v Komorovicích u Humpolce. Společnost HRANIPEX je předním evropským výrobcem a dodavatelem produktů, ale i odborného poradenství pro nábytkářský průmysl.

Nutno říct, že se nejednalo o klasickou „exkurzi“, ale o celodenní vzdělávací program proložený výborným obědem v závodní jídelně a nezbytnou prohlídkou výroby, skladů a firemní zkušební laboratoře.

Hlavním přednášejícím byl pan Imrich Béreš, dlouholetý zaměstnanec firmy, se svými kolegy. V teoretické části nás seznámil s historií firmy, firemní kulturou, s organizací prodejních aktivit a zákaznickým servisem. Následně plynule přešel k tomu pro nás nejpodstatnějšímu:

  • materiály v nábytkářském průmyslu ke vztahu ke způsobu jejich olepování
  • druhy olepovacích hran a technologií včetně strojního zařízení
  • zkušební metody v olepování se zaměřením na praktické testování
  • lepidla a čističe.

Program byl opravdu intenzivní. Pro letošní maturanty to byla skvělá forma opakování před zkouškou z dospělosti a pro druháky příjemné oživení teoretické výuky.

Leitmotivem celého dne se staly pojmy jako dress code, jazyky, servis, inovace a akrylonitrilbutadienstyren (ABS) J. Zvláště první dva u některých mohly působit jako nevyžádané (ale velmi cenné) rady budoucím zaměstnancům J.

Na závěr každý účastník dostal od fy HRANIPEX Czech Republic, k. s., milý dárek. Do školních dílen jsme obdrželi balení čističů nábytkových dílců a pro teoretickou výuku obrovský vzorkovník firmou distribuovaného a vyráběného sortimentu.

Den jsme zakončili vzájemnou dohodou o navázání dlouhodobé spolupráce, od které si slibujeme ještě lepší propojení teorie a praxe, čímž bychom chtěli našim absolventům usnadnit vstup do jejich profesního života.

Závěrem bych chtěl poděkovat za čas, energii a vstřícnost všem zaměstnancům (a také vedení) fy HRANIPEX, kteří se na tomto workshopu jakkoliv podíleli. Závěrem chci jen konstatovat, že tento způsob exkurze zdá se mi poněkud výborným.

 

 

Ing. Bc. Petr Chyška – učitel předmětu Materiály