Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Matematický klokan 2024

V pátek 22. 3. 2023 se na naší škole uskutečnila soutěž „Matematický KLOKAN 2024“, která má mezinárodní charakter a každoročně se jí dobrovolně účastní žáci ZŠ a maturitních oborů SŠ. Střední školy soutěží ve dvou kategoriích: kategorie „Junior“ je pro 1. a 2. ročníky a kategorie „Student“ je pro 3. a 4. ročníky. Žáci řeší 24 různě obtížných úloh v časovém limitu 75 minut. Z naší školy se soutěže účastnilo celkem 6 žáků ze třídy DN1, 5 žáků ze třídy S1 a 2 žáci ze třídy DN2 v kategorii „Junior“. Nejlepším řešitelem byl David Horný (S1) s počtem 61 bodů, 2. místo patří Amálii Doležalové (DN1) s 55 body a 3. místo Klaudii Peštukové (DN1) s 51 body. Oceněným žákům blahopřejeme a všem žákům děkujeme za účast v soutěži.

 

Mgr. Vít Hasník – učitel matematiky