„Tomáš Baťa pohledem studentů“

Naše dobrodružství začalo brzy ráno na vlakovém nádraží v Bystřici pod Hostýnem, kde jsme se všichni, ještě rozespalí, sešli. Pod vedením našich učitelek a paní ředitelky jsme poslušně nastoupili do vlaku a vyrazili na cestu. Několik dalších spolužáků přistoupilo v Hulíně a Olomouci a tak nám nic nebránilo vydat se směr Praha hlavní nádraží.
Po příjezdu následovala procházka historickým centrem Prahy – Staroměstským náměstím s orlojem, Karlovým mostem s cílem ve Valdštejnském paláci, kde sídlí Senát PČR. Byli jsme mile uvítáni paní průvodkyní, která nás palácem provedla a nechala nás nahlédnout do skvostně zařízených místností i nádherné zahrady se salla terrenou a krápníkovou stěnou. Nakonec jsme dostali příležitost nahlédnout i do zasedacího sálu Senátu, kde právě probíhalo jednání.
Ve 14 hodin byla za účasti senátorky Šárky Jelínkové zahájena vernisáž našich řezbářských, výtvarných a literárních prací na téma Tomáš Baťa očima studentů. Byli jsme potěšeni tím, že i naše malá škola se může představit v těchto reprezentativních prostorech. S tímto pocitem hrdosti jsme se unaveni vraceli domů.

Anna Skopal-Procházková

...

„Pro člověka, který chce a má vědomosti, není nic nemožné.“ Tomáš Baťa. Odkaz zakladatele obuvnické dynastie Tomáše Bati je stále živý a stále vzbuzuje nejenom v umělcích motivaci k tvorbě. Je to právě on, kdo je mnohdy označován za zakladatele moderního Zlína, proto je rozvíjení baťovské tematiky pro tento kraj dnes již tradiční. Dokládají to i práce studentů Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem, kteří se v rámci aktuální výstavy v Senátu PČR k odkazu Tomáše Bati stále vracejí. Jejich řezbářské exponáty a výtvarná díla jsou k vidění v Senátu od 2.5. do 23.6.2019 a veřejnosti je přístupná denně od 10:00 do 16:00 hod., od června o hodinu déle. Vstup volný.

Výstava „Tomáš Baťa pohledem studentů“ probíhá pod záštitou senátorky Šárky Jelínkové. 

Denisa Čermáková, Senát PČR

https://www.facebook.com/jelinkova.sarka/photos/pcb.2410545845645614/2410544698979062/?type=3&theater

Vložil 11.05.2019 10:09 Čech Jaroslav