Erasmus+ je na Střední škole nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem životní styl

Program Erasmus+ slaví v letošním roce 30. výročí svého trvání a v rámci této události proběhlo mnoho zajímavých akcí v celé České republice. My jsme už dříve na webu informovali o tom, že naše škola vyřezbovala panenku OMA, která nesedí v koutě a jezdí se zvídavými studenty na stáže Erasmus.
Její zpracování, nápad a příběh slavil takový úspěch, že OMA dosáhla na 3. místo v celostátním klání oněch cestovních panenek. Dům zahraniční spolupráce vyhlásil soutěž, kde se hodnotila originalita zpracování a její pomyslné „CV“.
OMA za sebou nechala skutečné celebrity sociálních sítí a byla korunována krásným oceněním, které v Českých Budějovicích převzal její spolutvůrce žák Ondřej Mikulec z třetího ročníku naší školy. Samozřejmě velký dík patří i duchovnímu otci panenky, kterým je učitel odborného výcviku pan Radek Pluháček. Bez jeho invence by OMA byla jen „Kus dřeva“.
OMA se už těší na další cesty a jako maskot stážistů bude i v roce 2018 vyrážet na další stáže.
Sám za sebe mohu Erasmus+ vřele doporučit. Má zkušenost byla skvělá a Erasmus jako životní styl, který má svoji velkou „rodinu“ stážistů považuji za skvělou platformu k výměně zkušeností.

Marek Wollner, žák 2. ročníku

Vložil 26.04.2018 12:03 Čech Jaroslav