Exkurze do Vídně

5. prosince v 6:00 jsme nasedli do autobusu směr Rakousko. Cesta ubíhala rychle a příjemně, všichni jsme se velmi těšili na nevšední zážitky. Myslím si, že řidič zvládl vše na výbornou. Většina cesty byla bez problému, až na Vídeň, kde jsme se dostali jako tradičně do zácpy velkoměsta. Na parkovišti jsme se zcivilizovali a hurá do města.
První místo, které jsme navštívili, bylo Muzeum nábytku. Bylo zde k vidění mnoho druhů nábytku z různých období a stylů, dále významné kousky od slavných designérů a také výrobky českého TONu, což nás velmi potěšilo. Překvapila nás moderně pojatá výstava konstrukce nábytku, respektive expozice netradičních materiálů v kontrastu s již zmíněnou klasikou.
Poté jsme se vydali do Uměleckohistorického muzea, především na prohlídku aktuální výstavy zaměřené na dílo Petera Paula Rubense. Tato část exkurze nás vždy nadchne, protože v muzeu je k vidění nejen rozsáhlá obrazová galerie, ale i egyptsko-orientální sbírka, antická sbírka, kabinet mincí a celkově mnoho uměleckých děl známých malířů.
Exkurzi jsme zakončili návštěvou tradičních vánočních trhů, kde byla celá řada zajímavostí, podivností a především nádherná vánoční výzdoba. Domů jsme cestovali ve velmi příjemné a uvolněné atmosféře, nasyceni nejen jídlem, ale hlavně celodenními zážitky. Tuto exkurzi hodnotím jako každý rok nejvyšší známkou – jedničkou.

Marek Wollner, student 2. ročníku oboru Nábytkářská a dřevařská výroba

Vložil 24.01.2018 15:14 Čech Jaroslav