Machři roku 2019

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Hlavní město Praha a Česká Hlava vyhlásilo tento rok již 11.ročník Celostátního setkání učňovské mládeže MACHŘÍ ROKU 2019. Letošní ročník se uskutečnil v úterý 17. 9. 2019 na Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze.
Soutěžilo se o titul MACHŘI ROKU v oborech ELEKTRIKÁŘ (SILNOPROUD), STROJNÍ MECHANIK a TRUHLÁŘ. Tento projekt je založen na setkání učňovské mládeže, jehož cílem je popularizovat, zviditelnit a zlepšit celospolečenského renomé českého odborného školství. Hlavním bodem tohoto projektu je každoroční setkání učňů, učňovských zařízení, ale i odborných cechů a dalších subjektů z odvětví, kde mohou žáci poměřit své schopnosti v soutěži.
Soutěžící v oboru Truhlář byli z kapacitních důvodů rozděleni do dvou skupin – první polovina soutěžících začínala dopoledne v 9 hodin, končila ve 12 hodin. Druhá polovina soutěžících začínala od 12:30 hodin a končila v 15:30 hodin. Cílem soutěže bylo zhotovit za 3 hodiny okenní rámek se středovým křížem.
Za naší školu nás reprezentovali žáci třetího ročníku oboru Truhlář Petr Pavelec a Tomáš Hora. V široké konkurenci 22 škol naší žáci vybojovali krásné šesté místo, za což jim patří velký dík.
Tato tradiční akce ukázala a předvedla veřejnosti, že řemeslo má opravdu zlaté dno.

Vložil 23.09.2019 19:07 Čech Jaroslav