Mezinárodní výměna mládeže Tandem

Přišli, viděli, vyřezbovali...

Měsíc červen je nejen letní čas ve znamení hezkého počasí, ale na Střední škole nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem také měsíc mezinárodních výměn mládeže, projektů, závěrečných zkoušek a příprav na prázdniny.
V letošním roce se nám krásně sešel projekt mezinárodní výměny mládeže Tandem s německou partnerskou školou GBV Guben a řezbářské sympózium Tomáš Baťa, které probíhalo v areálu naší školy. Toto sympózium navíc skvěle korespondovalo s řezbářským sympóziem, které se v danou chvíli odvíjelo v Baťově vile ve Zlíně. Téma stáže bylo tedy jasné: „Baťův odkaz na Střední škole nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem ožívá“.
Němečtí studenti u nás na stáži strávili celkem 2 týdny a tím recipročně naplnili projekt Erasmus +, který s partnerskou německou školou již realizujeme 24 let. Studenti měli na programu jazykovou animaci, exkurze v dřevozpracujících závodech v blízkém okolí, návštěvu Baťovy vily ve Zlíně a dalších památek, které na stáž navazovaly.a týden sochali na sympózium „Botu“, kterou slavnostně předali na dobrou věc Nadaci Tomáše Bati ve Zlíně. Jednalo se sice spíše o spojení jednotlivých předpřipravených dílů do tvaru boty dohromady, ale nic jednoduchého to ve výsledku nebylo . Žáci Gemeinnützige Berufsbildungsverein Guben e. V. v tomto ohledu obstáli na jedničku.
Proběhlo i tradiční derby ve fotbale a došlo i na obligatorní cestování s OMOU, což je panenka – cestovatelka. OMA jako vždy vztáhla veškerou pozornost na sebe a němečtí studenti navrhli, aby měla své webové stránky nebo alespoň facebook. OMA tedy má fotky z Helfštýna, z Brna, ze Zlína, z Regaty……., dokonce se i vypravila na Kelčský Javorník a na Svatý Hostýn.
Dva týdny uběhly jako voda a všichni se pozvolna vydali vstříc prázdninám, letním brigádám a očekáváním, které je ve znamení projektové konvergence. Děkujeme všem, kteří nám fandí a tímto je již nyní zveme na zářijové mezinárodní Bystřické dřevosochání, které se uskuteční v druhém zářijovém týdnu před domovem mládeže na Mlýnské ulici. Studenti si zvolili téma: „V oblacích….“.

Ing.Bc.Olga Pastyříková, ředitelka školy

Vložil 20.08.2017 15:22 Čech Jaroslav