Naši studenti na stáži v Německu - projekt Erasmus+

„Stážisté se ve stopách letokruhů prošli spirálou času“

V letošním roce se opět účastnili studenti Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem projektu Erasmus +. Projekt měl číslo 2015-1-CZ01-KA 102-012878 a podstatou byl studijní pobyt žáků v zahraniční partnerské škole. Projekt se realizoval v termínu od 7.5. do 22.5.2017 v Gemeinnützige Berufsbildungsverein Guben e.V ve městě Cottbus. Jednalo se již o 3. běh projektu „Po stopách letokruhů“.
První den byli studenti velmi srdečně přivítáni vedením partnerské školy a další dny začali společně s německými komilitóny pracovat na společném díle. Konkrétně vyráběli lavičky pro místní mateřskou školu a mezistěny do školní jídelny hostitelské organizace.
Organizační tým GBV Guben připravil také bohatý doprovodný program. Studenti navštívili hlavní město Berlín a dále absolvovali exkurze v hnědouhelných dolech, tepelné elektrárně a na Technické univerzitě Cottbus. Nenechali si ujít ani Plastinarium ve městě Guben, které je proslulé po celém světě. Škola pořádala i společný turnaj ve volejbale, kde náš tým zabodoval a našim barvám tak rozhodně neudělal ostudu. Studenty bylo kladně vnímáno historické centrum Drážďan, kde měli možnost vidět dominantu města, znovu postavený kostel Frauenkirche a také navštívili vojenské muzeum.
Poslední den při předávání výrobků studenti obdrželi certifikáty Europass, který dokládá praxi v zahraničí a může být v portfoliu kvalifikací zajímavý pro budoucí zaměstnavatele. Tohoto slavnostního aktu se zúčastnila i naše paní ředitelka Ing. Bc. Olga Pastyříková.
Na závěr hodnotím tento projekt pedagogicky i organizačně za velmi zdařilý, jak kvalitou odvedené práce studentů, tak i velmi bohatým programem hostitelské školy

Pavel Blažek - učitel odborného výcviku

Vložil 24.05.2017 18:09 Čech Jaroslav