Princip Baťa

Žáci Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem se v rámci výchovy mimo vyučování dne 21.3.2017 vypravili do krajského města Zlín, aby zažili „Spirit of Baťa“ na vlastní kůži.
Tato akce byla prvním během z projektu: „Baťův odkaz na Střední škole nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem ožívá“. Cílem projektu je seznámit žáky SŠNO Bystřice pod Hostýnem s Tomášem Baťou jako fenoménem, který je jedním z nejúspěšnějších Čechů 20.století, a který náš kraj pozvedl natolik, že se jeho know-how bere za vzor i dnes.
Studenti navštívili stálou expozici muzea obuvi a prezentaci „Princip Baťa“. V budově číslo 21 obdivovali legendární výtah Tomáše Bati a úžasný výhled na město Zlín. Pohled na Baťovy domky z výšky připomínal „Hobití městečko“. Nicméně ten odkaz, který bychom mohli shrnou do sousloví: Baťa slouží Zlínsku – energie, emoce, peníze; je patrný snad nejvíce právě pohledem z Karfíkova mrakodrapu.
Velké pozornosti se těší i Baťova vila, kde v rámci akce: Týden BAŤA 20.–24. března 2017 u příležitosti nadcházejícího výročí narození Tomáše Bati (1876-1932) participujeme také na mnoha dalších miniprojektech, které mají v mozaikovém obraze odkrýt našim studentům v barvách vyvedený obraz člověka, který svým odkazem motivuje nás všechny dnes a denně.
Velmi děkujeme tímto Nadaci Tomáše Bati, že naši školu podporuje. O průběhu dalších zajímavých aktivit tohoto projektu Vás budeme informovat průběžně.

Mgr. Anna Blahová

Vložil 02.04.2017 12:43 Čech Jaroslav