Stáž žáků Erasmus+ v Gubenu

Na zkušené v Německu
V letošním roce se opět žáci SŠNO Bystřice pod Hostýnem účastnili projektu Erasmus +. Projekt číslo 2016-1-CZ01-KA102-022788 s názvem “Dřevo ve spirále času“ byl o výměnném pobytu žáků v zahraničí. Konal se v termínu od 21.5.2018 do 5.6.2018 v německé partnerské škole GBV Guben ve městě Cottbus.
První den byli žáci velmi srdečně přivítáni vedením partnerské školy a další dny začali společně s německými žáky pracovat na společném projektu – výroba přístřešku nad vchodové dveře do kuchyně partnerské školy. Organizační tým partnerské školy připravil také bohatý doprovodný program. V průběhu stáže žáci navštívili historické centrum Drážďan, kde měli možnost vidět dominantu města, kostel Frauenkirche, který byl znovu postaven z celonárodní sbírky, vojenské muzeum, kde si prohlédli technickou zajímavost, konkrétně 82 let starou lodní zdviž, která stále slouží k přepravě říčních lodí na vodních cestách, ve městě Guben navštívili Plastinárium, kde se v laboratořích balzamují lidská těla do umělecké podoby. Žáci tuto exkurzi hodnotili velmi pozitivně. Partnerská škola pořádala jako každoročně turnaj ve volejbalu, kde náš tým získal 3. místo. V pondělí 4.6. při slavnostním předávání projektu všichni žáci obdrželi certifikáty Europass - Mobilita.

Na závěr hodnotím tento projekt pedagogicky i organizačně za velmi zdařilý, jak kvalitou odvedené práce žáků, tak i velmi bohatým kulturním programem hostitelské školy.

Učitel odborného výcviku Pavel Blažek

Vložil 22.06.2018 17:12 Čech Jaroslav