Sympozium "Zlatý řez" Praha

Naše škola se letošním rokem vrátila k dlouhodobé tradici, a to k účasti na sympoziu v Praze, které nese název ,,Zlatý řez". Toto sympozium je pořádáno již 11. rokem SVŠUAŘ.
Náš tým tvořila Anna Skopal-Procházková a Vojtěch Brinda, žáci 3. ročníku oboru Uměleckořemeslné zpracování dřeva, a učitel odborného výcviku Radek Pluháček. Všichni účastníci tvořili na téma "Tak se ukaž", které každý ztvárnil jinak, a tak měla šanci vzniknout různorodá díla. Díky účasti zahraničních studentů původem například z Německa nebo Bulharska jsme měli možnost obohatit své znalosti co se řemesla týče. Inspirující byla i technika, kterou uplatnili Francouzi a Srbové. Práci jsme vykonávali v prostorách Františkánského kláštera na Jungmanově náměstí. Tudíž práce ostatních nebylo jediné, co nás inspirovalo. Klenoty Prahy jako je například Václavské náměstí, náměstí Republiky, Orloj a mnoho dalších, které jsme stihli zhlédnout, nám přidalo znalosti o umění a kultuře.
Akce byla velice příjemná a přínosná pro všechny z nás. Tímto bychom chtěli poděkovat škole SVŠUAŘ za pozvání a organizaci této akce. Díky účasti jsme nasbírali mnoho poznatků do budoucna, které by nám jinak byly hůře přístupné.

Anna Skopal-Procházková, studentka NS3

Vložil 02.12.2019 15:40 Čech Jaroslav