ÚSPĚŠNÉ FINÁLE Studentské projekty 2019/2020, pořádané společností ŠPINAR – software s.r.o.

V průběhu dubna proběhl dvanáctý ročník mezinárodní soutěže STUDENTSKÉ PROJEKTY 2019/2020. Finále soutěže, které se mělo konat koncem března v Jizerských horách ve spolupráci se Střední školou tvorby a designu nábytku, s.r.o. v Liberci, muselo být z důvodu mimořádných opatření zrušeno a studenti tak neměli příležitost svoje projekty prezentovat před odbornou porotou a poměřit své síly v soutěži dovedností v programu TurboCAD, jako v předchozích ročnících.

Hlavním organizátorem soutěže je společnost ŠPINAR – software s.r.o., která v roce 2006 založila tradici této dnes již prestižní soutěže pro Českou a Slovenskou republiku. Soutěž je určena pro všechny typy škol v České republice a na Slovensku, které ve výuce využívají programy TurboCad a DAEX. Cílem soutěže je podpora výuky nových technologií, motivace studentů a pedagogů.

Letošního ročníku soutěže se zúčastnilo 31 projektů. Do finále soutěže následně postoupily projekty čtrnácti účastníků včetně dvou prací žáků naší školy – Romana Viláška a Erika Eremiáše.  Odborná porota vedená předsedou doc. Ing. Josefem Chladilem, CSc, ocenila práci Romana Viláška celkovým krásným druhým místem.

Romanovi blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Ing. Tomáš Bílek
Učitel SŠNO Bystřice pod Hostýnem

Vložil 06.07.2020 03:40 Čech Jaroslav