7. ročník bystřického dřevosochání

Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem se v rámci svých aktivit zapojuje do celé řady nejrůznějších akcí a jednu hned na začátku školního roku sama pořádá. Konkrétně se jedná o mezinárodní řezbářské sympozium, jehož sedmý ročník se konal od 16. do 20. září 2019 před budovou Domova mládeže.
Po celý týden měli návštěvníci možnost vidět, jak vznikají velké dřevěné sochy i menší reliéfní řezby. Protože v tomto roce nebylo určené konkrétní téma, jsou výsledné práce velmi rozmanité a ukazují nejen šikovnost, ale především jedinečný zájem každého žáka. Většina z nich se inspirovala přírodou, ale výjimkou nebyly ani výrobky z kategorií sci-fi a fantasy.
V Tradiční truhlářské dílně si mohl každý pod odborným vedením vyzkoušet práci s nejrůznějšími nástroji a například zjistit, že není hoblík jako hoblík, ale každý má svůj účel. Zejména děti z mateřských a základních škol si mohly odnést malý suvenýr v podobě dřevěného robota, kterého si samy sestavily a ozdobily. Nejen větší děti, ale i dospělé zaujal trebuchet, středověká zbraň na principu vahadla, který vyráběli žáci učňovského oboru přímo na místě.
Obyvatelé a návštěvníci Bystřice pod Hostýnem si zajisté všimli, že dřevěné sochy z předešlých sympozií mohou vidět na různých místech města. Letos k těmto solitérům přibude celý betlém, vyráběný postupně a dokončený právě v průběhu letošního bystřického dřevosochání.
Poděkování patří nejen všem zúčastněným žákům a učitelům, ale i ostatním zaměstnancům školy, poskytujícím zázemí pro takto rozsáhlou akci. V neposlední řadě se sluší poděkovat za podporu městu Bystřice pod Hostýnem, Zlínskému kraji a všem partnerům školy.

Mgr. Věra Kosmáková

 

Vložil 29.09.2019 10:07 Čech Jaroslav