Návštěva Evropského parlamentu ve Štrasburku

Střední škola nábytkářská a obchodní zavítala do Evropského parlamentu ve Štrasburku

Ve dnech 21.10.-24.10.2017 se pedagogové Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem zúčastnili na pozvání paní europoslankyně MUDr. Olgy Sehnalové, MBA zájezdu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku. Pozvání bylo oceněním za angažovanost v budování občanské společnosti a za příkladnou práci s mládeží.
Devítičlenná delegace školy navštívila během těchto dní Technické muzeum v Sinsheimu a část tzv. Alsaské vinné cesty. Navštívili jsme malebnou vesnici Riquewihr, nedaleké městečko Kaysersberg , rodiště humanisty Alberta Schweitzera a podívali jsme se také do města Colmar. Štrasburk si nás všechny získal svojí historickou monumentalitou a svým osobitým kouzlem, které umocnila návštěva Evropského parlamentu v posledním dni zájezdu. Měli jsme možnost vidět část plenárního zasedání, zúčastnili jsme se prezentace o Evropském parlamentu a nechybělo ani setkání se samotnou hostitelkou, paní europoslankyní Olgou Sehnalovou.
Celý zájezd nás mile pohladil po duši a dal nám novou motivaci do dalších dnů. Dal nám pocítit vděk za naši každodenní práci a pocit, že naše úsilí má smysl.

Ing. Bc. Olga Pastyříková

Vložil 25.10.2017 21:37 Čech Jaroslav