Regionální kolo soutěže Mistrovství ČR oboru truhlář

Další úspěch žáků SŠNO Bystřice pod Hostýnem

Dne 9. ledna 2019 hostila Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem regionální kolo celostátní soutěže učňů oboru truhlář pro Zlínský a Jihomoravský kraj. Patronát nad touto soutěží drží Klastr českých nábytkářů a odborné povědomí o této soutěži neustále stoupá. Do Bystřice pod Hostýnem přijeli žáci 3. ročníků oboru Truhlář středních škol ze Zlínského a Jihomoravského kraje, aby poměřili své síly v truhlářských dovednostech. Jednalo se o skutečný svátek dřeva a řemesla. Bylo milé sledovat nadšení a řemeslný talent mladých budoucích truhlářů.
Nad regionálním kolem soutěže převzal záštitu zástupce Klastru českých nábytkářů Ing. Radim Gerbrich a Ing. Jaroslav Drozd, předseda Národního centra nábytkového designu. Za město Bystřice pod Hostýnem pronesl úvodní slovo místostarosta Jiří Ott
Své odborné a řemeslné znalosti a dovednosti poměřili žáci středních škol obou krajů: SŠDO Moravský Krumlov, ISŠ Slavkov u Brna, SPŠS Valašské Meziříčí, SŠT Znojmo, SŠ Hodonín, SOU a SOŠ Znojmo, SŠSŘ Brno-Bosonohy, SOŠ a Gymnázium Staré Město, SŠ Letovice a naše škola. Vždy dva žáci z jednotlivých škol soutěžili v praktické disciplíně, kterou metodicky sestavil Klastr českých nábytkářů.
Po zahájení soutěže ředitelkou školy Ing. Bc. Olgou Pastyříkovou žáci od prvních okamžiků přistoupili k zadané práci zodpovědně a bylo naprosto jasné, že týmy jsou skvěle připravené a konkurence je velká. Všichni účastníci soutěže vyráběli podle výkresové dokumentace dětskou sedačku. Na zhotovení výrobku byla stanovena pětihodinová časová dotace. Soutěžní výrobky hodnotila odborná porota, která rozhodně neměla lehkou úlohu při hodnocení.
Pro pedagogy ze všech zúčastněných škol byl připraven bohatý doprovodný program.
Vítězem regionálního kola soutěže učňů oboru truhlář pro Zlínský a Jihomoravský kraj byl vyhlášen předsedou hodnotící komise Ing. Radimem Gerbrichem žák Jan František Pekař ze Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem. Druhé místo obsadil Jan Vařeka ze ISŠ Slavkov u Brna, třetí místo patří Pavlu Sedlmajerovi ze stejné školy. Náš druhý soutěžící žák Petr Juřenčák se umístil na pěkném pátém místě.
Z tohoto regionálního kola postupuje nejlepší soutěžící Zlínského a Jihomoravského kraje do celostátního finálového kola oboru truhlář v rámci mistrovství České republiky, které se uskuteční 27. února 2019 na Výstavišti BVV Brno při konání mezinárodního veletrhu nábytku MOBITEX 2019.
Vítězům byly zástupcem Klastru českých nábytkářů předány hodnotné ceny včetně finanční odměny. Ing.Radim Gerbrich a ředitelka školy Ing. Bc. Olga Pastyříková všem soutěžícím srdečně poděkovali za účast v soutěži, ocenili práci učitelů, kteří umí vychovat nastávající truhláře, kteří jsou vynikající ve svém oboru a obstojí v tvrdé konkurenci a vyslovili uznání nad vysokou úrovní celé soutěže.

Diplom za 1. místo regionální kola soutěže Dokument PDF
Výsledková listina Zlínského a Jihomoravského kraje Dokument PDF

Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem

Vložil 19.01.2019 22:11 Čech Jaroslav