Soutěžní přehlídka stavebních řemesel

Úspěchy na soutěžní přehlídce stavebních řemesel nebraly konce.
9. - 10. března tohoto roku ostravské výstaviště na Černé louce hostilo již 22. postupové kolo soutěže „SUSO“. Své síly poměřili žáci ze středních škol v oborech Zedník a Truhlář. Za Střední školu nábytkářskou a obchodní Bystřice pod Hostýnem soutěžili truhláři vyšších ročníků i nováčci, kteří se etablovali na soutěži dovednosti poprvé.
Soutěž SUSO pořádá Asociace českého nábytkářství. Organizátorem akce, která probíhá v rámci doprovodného programu stavebních výstav veletrhu „Střechy, Stavba, Zahrada“, je společnost ABF, a. s. Cílem soutěže je motivovat mladé lidi ke zdokonalování se řemeslu.. SUSO je nekomerční projekt, který umožňuje žákům porovnat své schopnosti a řemeslné zkušenosti v oboru. Dává také prostor i ostatním zájemcům prohlédnout si řemeslo naživo.
Naše škola obhajovala loňské vítězství v disciplíně: „Konstrukční spoje na čep a dlab“. Prvenství jsme obhájili. Nakonec jsme si přišli i pro vítězství v kategoriích „Nejlepší výrobek“ a „Hvězda“ postupového kola. Naši soutěžící Jan František Pekař a Miloš Míček si došli také pro zlatou medaili v kategorii soutěžících. Jejich pocity byly nepopsatelné. Náš soutěžní nováček Miloš Míček prohlásil.: „Cítil jsem se jak Ester Ledecká!“ Radost při vyhlašování vítězů nebrala konce. Vítězové postupují do celostátního kola, které se koná v září 2018 na pražském Výstavišti.
Jsme velmi potěšeni, že návštěvníci měli možnost vidět skutečnou prezentaci řemesla. Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem opět potvrdila svoji pozici a uspěla ve velké konkurenci. Věříme, že tyto úspěchy pomohou k nárůstu řemeslníků, kteří v současné době na trhu práce chybí.

Vložil 22.03.2018 10:17 Čech Jaroslav