Výstava „Vzdělání a řemeslo“ v Českých Budějovicích

Nápad – Zručnost - Zábava

I v letošním roce Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem prezentovala svoji činnost na akci „Vzdělání a řemeslo“ v Českých Budějovicích. Jedná se o největší přehlídku škol a zaměstnavatelů v České republice. Na této akci proběhla prezentace školství všech úrovní, byly zde ukázky odborného výcviku, soutěží a prezentace jednotlivých škol. Naše škola se účastnila v jednotlivých kategoriích, a to prezentace propojení školské a podnikatelské sféry, v soutěži o nejlepší prezentaci zahraniční spolupráce a především v soutěži jednotlivců a družstev učňovské mládeže -9. ročníku celostátní soutěže „Truhlář roku 2017“.
Výstava Vzdělání a řemeslo proběhla ve dnech 22.11.2017 - 24.11.2017 za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Jihočeského kraje a Jihočeské hospodářské komory; pod záštitou ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky, ministra průmyslu a obchodu Ing. Jiřího Havlíčka, MBA a hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské.
Expozice naší školy slavila jako vždy velký úspěch, ale skutečný adrenalin přišel ve chvíli vyhlašování výsledků v daných soutěžních kategoriích. Ceny se hrnuly jako na běžícím pásu – získali jsme „Ocenění prezentovaného propojení školské a podnikatelské sféry“, „Ocenění za nejlepší prezentaci zahraniční spolupráce“, „2. místo v celostátní soutěži Tuhlář roku 2017-družstva“ a když náš žák Roman Vilášek přebíral cenu za absolutního vítěze soutěže „Truhlář roku 2017“, radost v naší „stáji“ nebrala konce.
23. ročník dnes již kultovní výstavy Vzdělání a řemeslo přinesl opět na jedno místo praktickou prezentaci středních škol, ukázky odborného výcviku a celostátní soutěže napříč obory. Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem na této soutěži obstála na výbornou, biblicky řečeno: „Všechny své hřivny zúročila“ a potvrdila statut jedné z nejlepších středních odborných škol v České republice.

BcA. Jaroslav Pijáček
Vedoucí odborného výcviku SŠNO Bystřice pod Hostýnem

Vložil 01.12.2017 23:01 Čech Jaroslav