Výstava Floria Kroměříž

Studenti ze Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem na Florii předvedli velkolepou show.

Již po páté se konala od 23.3. do 25.3. v areálu kroměřížského výstaviště Floria prodejní výstava myslivosti a přírody. Svou zručnost v práci se dřevem předvedli také tradičně studenti ze Střední školy nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem.
Pan mistr Radek Pluháček měl s sebou zkušený tým nadšených řezbářů, kteří prováděli s motorovou pilou umění v plenéru hodné obdivu. Naši expozici vedle vystavených závěrečných prací žáků oživovali i řezbující studenti přímo v centru výstavní plochy. Um našich studentů kvitoval i hejtman Zlínského kraje pan Jiří Čunek, který nešetřil chválou.
Také v letošním roce se návštěvníci mohli těšit na chovatelskou přehlídku trofejí zvěře ulovené v okrese Kroměříž. Připraven byl bohatý doprovodný program. Po celou dobu výstavy si nejen děti mohli ověřit své znalosti ze světa zvířat a přírody nebo využít možnost vyfotit se s dravcem. Pro šikovné ruce byla připravena dílna, kde si děti mohli vyrobit dřevěné zvířátko. Celou akci zhodnotil náš žák Bedřich Mrkva slovy.: „ Bezvadná atmosféra, příjemní lidé a víkend plný práce, která má smysl… Co víc si může člověk přát?“

Jan Holík
Student SŠNO Bystřice pod Hostýnem

Vložil 27.03.2018 11:34 Čech Jaroslav