Výstava Vzdělání a řemeslo 2016 České Budějovice

Výstava Vzdělání a řemeslo 2016 České Budějovice

23.-25.11.2016 jsme se zúčastnili výstavy VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO v Českých Budějovicích, kde se celkem prezentovalo 122 školských zařízení z celé ČR. Každá škola měla možnost představit projekty a výrobky svých studentů, prezentovat mimoškolní aktivity, spolupráci s organizacemi a firmami případně i sportovní a kulturní činnost.

Cílem bylo také představit svou nabídku učebních a studijních oborů. Každá škola měla možnost se zapojit do tří soutěží a to o nejlepší prezentaci školy v rámci vystavované expozice, o nejlepší prezentaci zahraniční spolupráce s partnerskými školami a o propojení školské a podnikatelské sféry.

V soutěži o nejlepší prezentací zahraniční spolupráce s názvem Blíž k přírodě, blíž k sobě naše škola získala nejvyšší ocenění za dlouholetou spolupráci se školou Gemeinnützige Berufsbildugsverein Guben, dále Ocenění prezentovaného propojení školské a podnikatelské sféry s firmou TRACHEA a.s. provozovna Holešov, za spolupráci firma – škola s názvem Domov za každými dvířky.

Ze všech vystavovaných expozic obsadila naše škola 1. místo v soutěži o nejlepší prezentaci školy na výstavě.
Samostatné soutěže hodnotili členové Hospodářské komory a nejprestižnější soutěž o nejlepší prezentaci školy hodnotily samotné vystavující školy.

Organizátoří výstavy souběžně připravili také 8. ročník celostátní soutěže TRUHLÁŘ ROKU 2016. Ve dvou dnech měli žáci za úkol vyrobit kontejner na kolečkách podle zadané výkresové dokumentace. Do soutěže bylo přihlášeno 28 žáků z 11 škol ČR. V oboru Truhlář za naší školu soutěžili Dan Urbánek a Roman Vilášek žáci 3. ročníku. V celkovém hodnocení družstev se umístili na krásném 3. místě. V soutěži oboru Truhlářská a čalounická výroba soutěžili Jan Andrys a Tomáš Mitáš žáci 2 ročníku a získali se svým výrobkem vynikající 2. místo.

Za účasti všech zástupců škol proběhlo slavnostní vyhlašování jednotlivých soutěží. Ředitelka školy Ing. Bc. Olga Pastyříková spolu s žáky přebrala jednotlivá ocenění. To zaujalo i náměstkyni školství RNDr. Zuzanu Matuškovou, která navštívila naši expozici, kde se zajímala o činnost školy a vysoce hodnotila provedení, design a řemeslné zpracování vystavovaných prací žáků. Ocenila i nápaditost vlastní prezentace. Výstavu VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO v Českých Budějovicích navštívilo celkem 7560 návštěvníků.

Vložil 08.01.2017 14:52 Čech Jaroslav